TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 11
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności 2019  TMZM Mielec PROMETEUSZ 2019 dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej
Wzorcem prawdziwego społecznika jest mitologiczny Prometeusz
11.12.2019

Po raz trzeci Mielecka Rada Działalności Pożytku Publicznego przyznała nagrodę PROMETEUSZ. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 grudnia 2019 roku z rąk Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego odebrał ją Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki.

Nagroda jest wyrazem uznania dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które bardzo aktywnie biorą udział w życiu naszej lokalnej społeczności. Jest uhonorowaniem społecznej, pełnej poświęcenia pracy osób dla których wzorcem prawdziwego społecznika jest mitologiczny Prometeusz.

Pierwszego Prometeusza za rok 2017 otrzymał Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przed rokiem uhonorowano FKS Stal Mielec. Do nagrody PROMETEUSZ 2019 nominowano  Mielecki Klub Górski Carpatia, Stowarzyszenie Klub Historyczny "Prawda i Pamięć", Stowarzyszenie Trzeźwościowe Nowe Życie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej.

Wyróżnienia odebrali przedstawiciele nominowanych do tegorocznej nagrody stowarzyszeń – Jerzy Krakowski (Carpatia), Bogusław Kołacz (Nowe Życie) i Piotr Pszeniczny (
Prawda i Pamięć).

Jak się okazało, to obchodzące w bieżącym roku jubileusz 55–lecia Towarzystwo Ziemi Mieleckiej zostało głównym laureatem nagrody PROMETEUSZ 2019.

Prezes Zarządu TMZM Janusz Chojecki po odebraniu nagrody wygłosił podziękowanie:
    Szanowny Panie Prezydencie, Szanowna Pani Przewodnicząca Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Szanowna Pani Radna Rady Miejskiej, Drodzy  Państwo - Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych działających na rzecz mieszkańców miasta Mielca.
    Pragnę w imieniu  wszystkich  członków TMZM podziękować za tak wspaniałe wyróżnienie, które wieńczy obfity w wydarzenia  rok 2019, rok 55-lecia działalności Towarzystwa.
    Otrzymanie statuetki  PROMETEUSZA traktujemy jako  bardzo mocne uhonorowanie  społecznej, pełnej poświęcenia prac,  członków naszego Towarzystwa na rzecz mieszkańców Mielca oraz na rzecz mieleckiej ziemi.  Mitologiczny PROMETEUSZ to, jak wiemy,  niedościgniony wzór prawdziwego społecznika, który działał na rzecz lepszego życia ludzi i ich rozwoju.
   Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować swoim najbliższym współpracownikom z Zarządu Towarzystwa za  ich ogromny, „pro-meteuszowski” wkład pracy oraz społeczne zaangażowanie, dzięki którym Towarzystwo uzyskało wyjątkowo dobre wyniki, w roku 2019 i w latach wcześniejszych, w szczególności  w ostatnim 5-ciu.
    Dziś mamy poczucie sukcesu, dobrze spełnionego obowiązku wobec naszej małej Ojczyzny, docenionego przez mieleckie środowisko. Wiemy, iż nie możemy spocząć na laurach. Jest jeszcze wiele do zrobienia dla społeczności Ziemi Mieleckiej i deklaruję, iż będziemy to czynić”. Nagroda PROMETEUSZA to dla nas wielkie uznanie Mielczan i nobilitacja naszej działalności, ale także wielkie wyzwanie i zobowiązanie.
    Dziękuję raz jeszcze za to bardzo prestiżowe wyróżnienie, które dedykuję wszystkim członkom TMZM.

Wiceprezes Zarządu TMZM Teresa Orczykowska
przybliżyła obecnym na spotkaniu spektrum działalności Towarzystwa i źródła jego sukcesów w ostatnich kilku latach. Janusz Chojecki wręczył Prezydentowi Miasta Mielca dwie książki albumowe zawierające historiografię działalności TMZM w 55-leciu 1964-2019.

W spotkaniu oraz podczas ceremonii wręczenia PROMETEUSZA Prezesowi Januszowi Chojeckiemu towarzyszyli Członkowie Zarządu: Zbigniew Wicherski, Teresa Orczykowska, Aniela Ratusińska–Trzpis, Aleksandra Piguła, Janusz Wyzina, Joanna Graboś. Obecny był także Skarbnik Towarzystwa, który reprezentował na tej Gali Mielecką Radę Działalności Pożytku Publicznego.

W uroczystej Gali wzięło udział ponad 120 przedstawicieli mieleckich organizacji pozarządowych.

W imieniu Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego gratulacje wyróżnionym składała przewodnicząca Kinga Bielec (Stowarzyszenie Kulturalne Jarte). W części artystycznej uroczystości wystąpiła Formacja Taneczna Gracja (MUTW), Julia Podraza i Wiktoria Kuroń.

Przeprowadzono też debatę na temat problematyki związaną z funkcjonowaniem mieleckich organizacji pozarządowych przygotowaną i poprowadzoną przez Kingę Bielec.link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com


Podobne tematy::
- PROMETEUSZ 2019 dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej
- Uroczysta Gala z okazji 55-lecia TMZM, PZO Sigillum Meriti Civilis 2019

- Zaproszenie - Pieczęć Zasług Obywatelskich 2019, 55-lecie TMZM
- Zawody Latawcowe „Biało-czerwona na niebie” nad Chorzelowem

- Wycieczka TMZM „XXI Święto Jesieni’’, Kazimierz Dolny 2019
- MSPO 2019 - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
- Koncert „PO NOCNEJ ROSIE”czyli pieśni Stanisława Moniuszki w Mielcu
- Porządek obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków TMZM
- Noworoczno-opłatkowe spotkanie członków TMZM 
- Zabawa TMZM „Zakończenie roku 2018”
- Wycieczka TMZM do Warszawy w 100-lecie Niepodległości Polski
- Pieczęć Zasług Obywatelskich - SIGILLUM MERITI CIVILIS 2018
- Fenomenalna premiera "Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Mielcu
- Gala mieleckich organizacji pozarządowych PROMETEUSZ 2018
- VIII Spotkanie Lotniczych Pokoleń – Mielec 2018, Gala Finałowa
- Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis 2017

  Copyright © 2006-2019 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII