TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności KML TMZM Mielec Lotnicze wieści TMZM Mielec Lotnicze Orły 2013 - Głosuj na Paulinę Różyło
Paulina Różyło - samolotowy pilot testowy
05.04.2014

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że pani Paulina Różyło samolotowy pilot testowy pracująca w PZL Mielec, została nominowana w plebiscycie Lotnicze Orły 2013 w kategoriach „ Kobieta Roku” i „Człowiek Roku – General Aviation”

Kolejna już edycja Plebiscytu „Lotnicze Orły” organizowana jest przez zaprzyjaźniony z nami portal Lotnicza Polska, a jego zwycięzcy wyłaniani są przez czytelników portalu w głosowaniu internetowym. Głosować na swoich kandydatów możecie Państwo codziennie, poprzez stronę internetową plebiscytu (rejestrowany jest tylko jeden głos dziennie z danego adresu IP).

My, ze swej strony zachęcamy Państwa do oddawania głosów na panią Paulinę, która reprezentuje nasz region i jego bogate tradycje lotnicze. Aby zwiększyć szanse na wygraną Pauliny Różyło, głosować należy codziennie.

Lotnicze Orły 2013 będą przyznawane na podstawie sumy głosów oddanych przez Internautów - 75% ostatecznego wyniku i Komisję konkursową - 25% ostatecznego wyniku.

Głosy czytelników są zbierane i liczone od 04.04.2014 roku od godziny 12.00 do 27.04.2014 do północy. Każdy czytelnik może oddać 1 głos dziennie w obrębie 1 kategorii. Wyniki Plebiscytu ogłoszone zostaną 1 maja 2014 roku.

Głosuj na Paulinę w kategorii „ Lotnicze Orły 2013 – Kobieta Roku” – kliknij TUTAJ
Głosuj na Paulinę  w kategorii „Lotnicze Orły 2013 – Człowiek Roku – General Aviation” - kliknij TUTAJ


Paulina jest kolejnym pilotem PZL Mielec nominowanym do tej prestiżowej nagrody. W dwóch poprzednich latach nagrodę zdobył Leszek Pawuła oraz Wojciech Romańczuk - piloci śmigłowcowi. Jesteśmy przekonani, że również Paulinie Różyło nagroda się należy, a dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu uda się ją wywalczyć. Jeszcze raz zachęcamy do systematycznego głosowania. Pamiętajcie głosować można codziennie, oddając jeden głos w każdej z kategorii!


Pierwsza kobieta pilot doświadczalny w PZL Mielec

W kwietniu 2013 roku do zespołu pilotów doświadczalnych pracujących w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu dołączyła Paulina Różyło. Jako pierwsza kobieta w dziejach firmy będzie wykonywać loty doświadczalne samolotu M28. To ważny moment w 75-letniej historii mieleckiego lotnictwa.

- Jesteśmy dumni, że Paulina dołączyła do zespołu pilotów doświadczalnych PZL Mielec. To duże wzmocnienie kadry naszego Centrum Prób i Badań Statków Powietrznych – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu. Kevin Bredenbeck, Szef Pilotów Doświadczalnych i Dyrektor ds. Operacji Lotniczych w Sikorsky Airctraft wierzy, że osiągnięcia Pauliny, a także jej wiedza lotnicza poszerzają możliwości rozwoju Sikorsky Aircraft na światowych rynkach.

Kobieta za sterami M28
Paulina Różyło pracę w PZL Mielec rozpoczęła w kwietniu 2013. Potrzebowała jednak przejść szkolenia uprawniające do wykonywania lotów samolotem M28. Zamiast czekać na szkolenia dedykowane dla klienta M28, postanowiła zrobić kurs teoretyczny eksternistycznie. Z sukcesem ukończyła zarówno część teoretyczną jak i praktyczną, czego efektem był pozytywny wynik dwugodzinnego egzaminu praktycznego pod nadzorem egzaminatora państwowego z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Paulina Różyło to pierwsza kobieta pilot w dziejach naszej firmy. Zdobyte dotychczas uprawnienia i licencje pozwalają jej wykonywać obloty fabryczne samolotów. Ponadto Paulina jest w trakcie zdobywania uprawnień pilota doświadczalnego, co oznacza, że będzie pierwszą w Polsce kobietą pilotem, wykonującą loty doświadczalne. Szkolona jest przez najbardziej doświadczonego pilota na typie M28 pana Wiesława Cena.

Lotniczy bakcyl
Dorastając Paulina Różyło nawet nie marzyła o tym, że kiedyś zostanie pilotem, a tym bardziej pierwszą kobietą w 75-letniej historii przemysłu lotniczego w Mielcu, zatrudnioną na stanowisku pilota doświadczalnego. Od zawsze miała zamiłowanie do sportu, dlatego po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczęła studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Lotniczego bakcyla zaszczepił w niej ojciec, który zawsze marzył o lataniu i liczył na to, że córka podzieli jego pasję. To on jako pierwszy zabrał Paulinę do Aeroklubu Zagłębia Miedziowego w Lubinie by pokazać jej szybowce. W prezencie od taty dostała również pierwsze lekcje pilotażu. To właśnie wtedy odkryła swoją prawdziwą pasję. Już po pierwszej lekcji zakochała się w lataniu. W ten sposób rozpoczęła się jej przygoda z lotnictwem.

Zrealizować swoje marzenia
W październiku 2008, po zaledwie dwóch miesiącach niemal nieprzerwanego latania ukończyła podstawowe szkolenie szybowcowe. Jednak nie chciała na tym poprzestać. Wiedząc, że potrzebuje funduszy na kontynuację szkolenia, wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Wszelkie zarobione pieniądze odkładała na kolejne szkolenia. Po roku wróciła do Polski i rozpoczęła szkolenie do uzyskania turystycznej licencji samolotowej. Instruktor szybko docenił jej talent i determinację. Zaproponował więc, że wyszkoli ją nie pobierając pieniędzy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. W ten sposób do opłacenia pozostawały jej tylko koszty wynajęcia samolotu i paliwa.

Zaledwie rok po zdobyciu licencji szybowcowej zaczęła uczestniczyć w zawodach szybowcowych m.in. w zawodach na celność lądowania. Wróciła do Stanów Zjednoczonych do Chicago by pracować, szkolić się na samolotach: Cessna 172 i Cessna 210 oraz uzyskać amerykańską licencję pilota samolotowego FAA. Wyjazd pozwolił jej poprawić angielski, ale też zdobyć kolejne godziny nalotu. Kolejnym krokiem do realizacji marzeń było uczestnictwo w szkoleniu dofinansowanym z Unii Europejskiej, obejmującego nalot 150 godzin niezbędnych do uzyskania licencji. W 2011 roku Paulina uzyskała zawodową licencję pilota samolotowego, jak również zdała egzaminy ATPL. Zdanie tych egzaminów w języku angielskim miało szczególne znaczenie; gdyby się nie powiodło musiałaby zwrócić kwotę dofinansowania.

Następnym krokiem było uzyskanie uprawnienia do wykonywania lotów w złych warunkach pogodowych IFR i uzyskanie uprawniania na samoloty wielosilnikowe. Paulina Różyło uzyskała je jednocześnie. Wtedy też znalazła ogłoszenie rekrutacyjne na pilota dyspozycyjnego w firmie deweloperskiej, z doświadczeniem na samolocie Piper Seneca. Praca ta często wymagała lotów w trudnych warunkach pogodowych i w warunkach oblodzenia. To właśnie wtedy Paulinę i jej umiejętności zauważono w PZL Mielec. Firma poszukiwała pilota do lotów doświadczalnych. Paulina była utalentowana, wyszkolona w IFR, a jej energia i znajomość angielskiego były dodatkowym atutem. - Jeśli naprawdę wiesz, jaki jest twój cel, możesz go osiągnąć …. musisz tylko do niego dążyć – Paulina Różyło przytacza swoje życiowe motto. Jej historia jest dowodem na to, jak ważne jest poświęcenie i zaangażowanie, a realizacja marzeń jest możliwa, jeśli tylko bardzo się tego pragnie.

żródło: www.epmlspotters.pl / wichz



Podobne tematy:

- II edycja konkursu „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych
- Zaproszenie na "Mieleckie Zapiski15-16. Rocznik Ziemi Mieleckiej 2012-2013"
- "Mieleckie Zapiski 15-16. Rocznik Ziemi Mieleckiej 2012-2013", promocja publikacji
  Copyright © 2006-2014 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII