TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
Artyści o lotnictwie, rozstrzygnięcie konkursów lotniczych
21.08.2013

Trwa Tydzień Tradycji Lotniczej. Po wielkich wydarzeniach – dniu otwartym PZL Mielec oraz Pikniku Lotniczym z okazji 75-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu, przyszedł czas na obcowanie z sztuką – literaturą, fotografią i plastyką. Miłośnicy lotnictwa nagrodzili laureatów konkursów. Swoją książkę zaprezentowali także byli konstruktorzy mieleckich maszyn powietrznych.
 

Miejska Biblioteka Publiczna i Klub Miłośników Lotnictwa działający przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej przeprowadzili konkurs literacki „Na skrzydłach Ikara” oraz fotograficzno-plastyczny „Samolot w obiektywie i palecie barw”. Podczas środowego spotkania miłośników lotnictwa 21 sierpnia ogłoszone zostały wyniki konkursów, wręczono również nagrody dla laureatów.

W konkursie literackim przyznano dwie główne nagrody – dla Zbigniewa Michalskiego za wiersz „Ikariada” oraz Kazimierz Trela za wiersz „Latawce”. Drugie miejsce zajęła Monika Cichoń za wiersz „Dążenie”, trzecie miejsce to znów dwie nagrody – dla Elżbiety Żuchowska-Pezda za wiersz „Pożegnanie na lotnisku” oraz Barbara Bernat za wiersz „Lotnikiem”.

W konkursie plastycznym   zwycięzcą okazał się Marek Cichoń. Drugie miejsce zajął Robert Śmist, a trzecie Janina Śmist. W fotografii jury pierwszą nagrodę Bartoszowi Kazimierskiemu, drugą Tomaszowi Kazimierskiemu. Trzecie miejsce zajął Tomasz Wicherski. Ponadto jury wyróżniło kilka prac, które wyróżniały się na tyle pozostałych. Dyplomy i podziękowania za udział w konkursie otrzymały kolejne osoby – także związane z Mielcem, choć od lat mieszkające w różnych regionach Polski. Dla uczestników spotkania nie bez znaczenia okazał się fakt wręczania nagród przez samego Jamesa Katzena, dyrektora Programów Cywilnych PZL w Mielcu.

Spotkanie miłośników lotnictwa było także okazją do zaprezentowania wystawy „Mielec i powiat mielecki w fotografii” autorstwa członków Klubu Środowisk Twórczych przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej.Artyści wypowiedzieli się o lotnictwie. Konkursy rozstrzygnięte    Galeria [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Podobne tematy:
- 50. rocznica od oblotu samolotu TS-11 Iskra
- II edycja konkursu „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych”
- Artyści o lotnictwie, rozstrzygnięcie konkursów lotniczych
- 40 rocznica oblotu pierwszego samolotu LLM-15
- Nim w powietrze wzbił się upiór z Mielca - Belfegor, były dwie Lale
- Wyróżnienie „DEDAL”
- Kto zostanie Mieleckim Dedalem? Pierwszy lotniczy plebiscyt!
- Regulamin przyznawania wyróżnienia DEDAL

 

  Copyright © 2006-2013 TMZM Mielec &  Wicherski MCMLXII