TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Po godzinach:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
Kto zostanie Mieleckim Dedalem? Pierwszy lotniczy plebiscyt!
2.07.2013

Historia lotnictwa polskiego, jak i jego przyszłe losy, jest bardzo bliska sercom licznych mielczan. Najlepszym tego dowodem są różne przedsięwzięcia, imprezy, promujące lokalną, lotniczą tradycję. W szczególności na uwagę zasługują organizowane z inicjatywy Józefa Roguza, prezesa Klubu Miłośników Lotnictwa przy TMZM, Kazimierza Szaniawskiego prezesa Stowarzyszenia Promocji Lotnictwa PROMLOT i Zbigniewa Działowskiego, prezesa Stowarzyszenia Sieć Porozumienia Lotniczego AVIA-SPLOT - raz na rok Spotkania Lotniczych Pokoleń, w czasie których piękna przeszłość Mielca, tak silnie związana z lotnictwem, powraca do „życia”.

- Spotkania są bardzo pozytywnie oceniane, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mielczan, jak i miłośników lotnictwa z innych miejscowości. Są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, uwag oraz niejednokrotnie inspirujących dyskusji. W tym roku postanowiliśmy dodatkowo uatrakcyjnić spotkanie, przyznając
wyjątkowe wyróżnienie - „statuetkę Dedala”, osobom, instytucjom szczególnie zasłużonym dla lotnictwa - mówi Zbigniew Działowski, prezes AVIA-SPLOT-u.

Dedal dla ludzi „pozytywnie zakręconych”

Tytuł mieleckiego Dedala otrzymać może każdy, kto zostanie zgłoszony do konkursu i będzie legitymował się osiągnięciami, innowacjami, pomysłami czy talentami związane z lotnictwem.

- Wyróżnienie przyznawane będzie za osiągnięcia w dziedzinie innowacji, skutkujących rozwojem polskiego lotnictwa, konstrukcji i technologii lotniczych, sportu lotniczego, modelarstwa oraz promocji lotnictwa jak również ludzi „pozytywnie zakręconych” w różnych dziedzinach związanych z lotnictwem. Dedal służyć ma promocji firm i osób, które poprzez wdrażanie innowacji przyczyniają się do rozwoju szeroko pojmowanego mieleckiego lotnictwa - wyjaśnia Kazimierz Szaniawski prezes PROMLOT - u.

Trzy mieleckie stowarzyszenia lotnicze przygotowały plebiscyt kierowany do osób działających w branży lotniczej w Mielcu.

Konkurs ma charakter lokalny, tym bardziej wybór zwycięzców będzie dość trudny. - W samym Mielcu jest wiele osób godnych takiego wyróżnienia. Dlatego postanowiliśmy, że Dedal będzie nagrodą przyznawaną cyklicznie - tłumaczy Józef Roguz.

Według założeń organizatorów, pierwszych mieleckich Dedali poznamy podczas III Spotkania Lotniczych Pokoleń, zorganizowanego na zakończenie Tygodnia Tradycji Lotniczych Mielca w sierpniu br - w ramach obchodów 75-lecia mieleckiego przemysłu lotniczego. Wówczas laureaci konkursu otrzymają statuetki oraz liczne nagrody.

Mielecki Dedal w zamierzeniu ma być nagrodą dla tych, którym się udało. Z jednej strony ma wskazywać na sukcesy twórców, przedsiębiorców, pasjonatów i mistrzów, a z drugiej być elementem promocji osiągnięć, nagrodą która jest odznaką ich pozycji w środowisku.

Do konkursu zapraszani są indywidualni twórcy jak i instytucje oraz organizacje. W każdym zgłoszeniu do wyróżnienia muszą się znaleźć informacje o wnioskodawcy oraz kandydacie, którego typuje. -Wyodrębniliśmy pięć kategorii, według których kapituła będzie przyznawać kolejne wyróżnienia: innowator, młody twórca, przedsiębiorca/firma, działacz oraz senior - wylicza prezes AVIA-SPLOT-u .

Wyróżnienie w szczególności ma na celu popularyzację lotnictwa, myśli technicznej wśród młodzieży. - Chcemy podtrzymać lotnicze tradycje, żeby młodzież przyciągnąć do politechnizacji. Dziś nie jest modne wykształcenie techniczne, ale jest w tym przyszłość. Dlatego mamy nadzieję, że do konkursu przyłączą się szkoły i uczelnie, wspierając swoich uczniów i studentów – podsumował dr inż. Z. Działowski.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Promocji Polskiego Lotnictwa, Klub Miłośników Lotnictwa przy TMZM oraz Stowarzyszenie Sieć Porozumienia Lotniczego Avia Splot. Akcję wspiera także Mielecka Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A, Starosta Powiatowy w Mielcu oraz Prezydent Miasta Mielec.

Patronat medialny objęli: hej.mielec.pl oraz EPML Spotters.

Zgłoszenia kandydatur należy dostarczyć lub przysłać pocztą do Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A, ul. Chopina 18, 39-300 Mielec.

Można wysyłać je także drogą mailową na adres: marr@marr.com.pl w tytule wpisując:
Kandydatura wyróżnienia Dedal.


Podobne tematy:
- 50. rocznica od oblotu samolotu TS-11 Iskra
- II edycja konkursu „Lotnicze wspomnienia moich najbliższych”
- Artyści o lotnictwie, rozstrzygnięcie konkursów lotniczych
- 40 rocznica oblotu pierwszego samolotu LLM-15
- Nim w powietrze wzbił się upiór z Mielca - Belfegor, były dwie Lale
- Wyróżnienie „DEDAL”
- Kto zostanie Mieleckim Dedalem? Pierwszy lotniczy plebiscyt!
- Regulamin przyznawania wyróżnienia DEDAL


POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA:

DEDAL - Formularz zgloszenia  [doc 307 KB]
Pismo do firm           [doc 193 KB]
Polecenie przelewu   [doc 53 KB]
 

  Copyright © 2006-2013 TMZM Mielec &  Wicherski MCMLXII