TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  Warto zobaczyć:
TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Górska wycieczka TMZM ZAKOPANE SŁOWACJA 8 - 10 czerwiec 2018
Zakopane, Słowacja w czerwcu
10.06.2018

Klub Turystyczny Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej zorganizował w dniach 8 – 10 czerwca 2018 roku  wycieczkę górską do Zakopanego i na Słowację. 

link do galerii: https://wicherski1.blogspot.com
Fot: Cichoń Marek, Janusz Wyzina


ZOBACZ FILM nr 1 >>

 
link do filmu: https://youtu.be/LUS9G8l99w4


ZOBACZ FILM nr 2 >>  Zakopane, Słowacja 8-10 czerwiec 2018
 
wideo: Janusz Wyzina, montaż wideo: Janusz Kipa
link do filmu: https://youtu.be/OLQ7PRHyeKE


W pierwszym dniu wycieczkę rozpoczęliśmy wejściem na polanę Kalatówki położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m., Nazwa polany pochodzi od nazwiska dawnych właścicieli  Kalatów z Szaflar. Na Polanie stało 11 szałasów, jednak do dnia dzisiejszego zachowały się tylko 2 z nich. Na polanie znajduje się też Hotel Górski PTTK w którym odpoczęliśmy i ruszyliśmy w drogę powrotną.  Następnie udaliśmy się do aqua parku. Nic tak dobrze nie robi jak relaks w basenach termalnych. Nowoczesny aqua park  stanowi jedną z głównych atrakcji Zakopanego. Znajduje się on ledwie kilkaset metrów od górnych Krupówek, mogliśmy podziwiać  piękny widok na Giewont i inne szczyty Tatr, pływając w odkrytym basenie.

Wieczorem spotkanie w karczmie z zaprzyjaźnionym zespołem Ahaju Fusion Boliwia na wieczorku tanecznym z poczęstunkiem. Zespół Ahaju Fusion pochodzi z Boliwii. Prezentuje indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej. Charakterystyczne rytmy i niezwykłe instrumenty muzyczne – wszystko to tworzy niepowtarzalny styl, który rozpowszechniany jest nie tylko w całej Europie, ale także na innych kontynentach. W repertuarze znalazły się także znane i lubiane melodie ballad i przebojów światowych, jak i polskich, w aranżacji na fletnię pana oraz inne instrumenty, na których grali.

Drugiego dnia Słowacja i rejon Tatr wraz z ich licznymi widokowymi szlakami, kolejkami górskimi, jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych zlokalizowanych blisko polskiej granicy. Podczas wyjazdów w Tatry Wysokie, mieliśmy możliwość aktywnie wypocząć oraz poznać wiele pięknych miejsc i ciekawych historii opowiadanych przez pana przewodnika.

Tatry, to najwyższa część Karpat i jedne z najbardziej malowniczych gór w Europie. Podzielone między dwa państwa – Polskę i Słowację stanowią dużą atrakcję turystyczną. W programie wycieczki znalazł się wyjazd kolejką na Hrebieniok wraz z przejściem do Wodospadów Zimnej Wody. Oczywiście była też Rainerowa chata to najstarsze ze schronisk tatrzańskich. Położona jest na wysokości 1300 m.   w Dolinie Zimnej Wody. Na Staroleśnej Polanie, zwanej Kamzikową polaną  zbiegają się dwie doliny,  Staroleśna dolina i Małej Zimnej Wody. Zlokalizowana ona jest pomiędzy Siodełkiem -Hrebienok, chatą Zamkowskiego a Bilikową chatą. Chata zbudowana jest  z kamienia. Ma tylko jedną izbę, a w niej stoły, ławy i piec. Jest tam bufet i stoisko z pamiątkami. Najważniejszym jednak elementem chaty jest muzeum tragarzy.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Sanktuarium na Krzeptówkach. Uczestnicy zobaczyli piękny ołtarz zbudowany przez górali na cześć pielgrzymki Ojca św. do Zakopanego 6 czerwca 1997 roku. Następnie Stary Cmentarz ( Zasłużonych) na Pęksowym Brzyzku to pierwsza zakopiańska nekropolia, która powstała około 1850 roku. Na Pęksowym Brzyzku znajduje się około pięciuset grobów, z czego połowa należy do osób zasłużonych. Każdy nagrobek jest dziełem sztuki - wiele wykonano w drewnie, kamieniu i metali. Tuż przy wejściu znajduje się symboliczna mogiła Witkacego i grób jego matki. Tutaj też pochowani są: Stanisław Marusarz, Kornel Makuszyński, Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Tytus Chałubiński, Sabała, Stanisław Witkiewicz, Karol Stryjeński oraz ks. Józef Stolarczyk. Następnie wjazd na Gubałówkę spacer, opalanie, relaks  i w dalszej części zakupy na Krupówkach i w godzinach popołudniowych udaliśmy się w drogę powrotną do Mielca.

Janusz Wyzina


Zaproszenie

19.04.2018
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej Klub Turystyczno Krajoznawczy zaprasza na autokarową wycieczkę ZAKOPANE i SŁOWACJA w dniach 8 - 10 czerwca (piątek, sobota, niedziela) 2018 roku.

w programie:

Zakopane – Rusinowa Polana (trasa spacerowa)
Kąpiele w Aqua Park na Antałówce w Zakopanem
Słowacja – przejazd przez Łysą Polanę do Starego Smokowca wjazd kolejką linowo terenową na Siodełko /Hrebienok/, wycieczka do Wodospadów Zimnej Wody w Dolinie Staroleśnej /1,5 godz. Ok. 100 m przewyższeń, trasa łatwa/ - schronisko Rainerowa Chata Hrebienok zjazd kolejką – Stary Smokowiec, region: Wysokie Tatry
Zakopane przejazd do Kuźnic - Kalatówki (trasa spacerowa)
Krupówki zakupy


ZOBACZ FILM >> Jak to było na kuligu, Zakopane 23 luty 2018


Podobne tematy:
- Zaproszenie na Autokarową wycieczkę TMZM na narty ZAKOPANE 23 - 25 luty 2018

- Zabawa taneczna TMZM ZAKOŃCZENIE 2017 ROKU

-
Pieczęć Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis 2017
- II Rajd Rowerowy Szlakiem Mieleckich samolotów, 24 września 2016 r.

- Klub Środowisk Twórczych TMZM na Dniach Mielca 2017
- Wystawa Prac członków KŚT w Tarnobrzegu

- Popołudnie z malarstwem Stanisława Mityka
- Inspirujące VI Spotkania Lotniczych Pokoleń - Mielec 2016
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
  Copyright © 2006-2018 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII