arrow TMZM   Aktualności    Reklama   Galeria   MUTW   KŚT    KML   GL Słowo   Kontakt

TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Zmarł Roman Trojnacki, członek Zarządu TMZM, społecznik, Mielecki fotoreporter

Msza święta pogrzebowa 12 czerwca 2018 roku (MBNP osiedle)
12.06.2018

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 7 czerwca 2018 roku zmarł w wieku 64 lat Roman Trojnacki, członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, społecznik, pasjonat fotografowania - Mielecki fotoreporter, dokumentalista wydarzeń społecznych i kulturalnych Mielca i powiatu, życzliwy, wrażliwy człowiek.
 
Spoczywaj w pokoju!
Pamięć o Tobie będzie trwać wśród członków TMZM oraz Mielczan. 


Wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie Śp. Romana Trojnackiego - Członka Zarządu TMZM, Wspaniałego Człowieka i Wielkiego Społecznika składa Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Mielecka Grupa Literacka Słowo, Klubu Środowisk Twórczych TMZM.12 czerwca 2018 r. Rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, mieszkańcy Mielca, uczestniczyli w ostatniej drodze śp. Romana Trojnackiego. Na cmentarzu komunalnym w imieniu przyjaciół i kolegów z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej głos zabrał prezes Towarzystwa Janusz Chojecki, który w mowie pożegnalnej powiedział, że śp. Roman odszedł zdecydowanie za wcześnie pełen pasji twórczych i społecznikowskiego działania. Mimo okrutnej choroby, z pomocą reporterską żony - Marii, działał i współtworzył w domu, zwłaszcza Kronikę TMZM. Prezes zapewnił, że będziemy kontynuować Kronikę Towarzystwa, odnosząc jej przyszłość do dorobku Romana. 

„Przyszliśmy tutaj ,  aby towarzyszyć Ci w ostatniej Twojej ziemskiej drodze, ale nie tylko to było naszą powinnością wobec Ciebie. Przyszliśmy głównie po to, aby podziękować Ci za Twoją  twórczą społecznikowską działalność nie tylko na rzecz TMZM, w którym pełniłeś  niedokończoną funkcję Członka Zarządu, którą to funkcję traktowałeś jako aktywną służbę wobec TMZM, ale także wobec innych organizacji pozarządowych działających zarówno na terenie miasta Mielca jak też Ziemi Mieleckiej. Pozostawiłeś po sobie wiele reporterskich dokumentacji zdjęciowych, pięknych albumów i fotoalbumów, dokumentujących wszystkie niemalże ważniejsze wydarzenia z życia nie tylko TMZM, ale także z życia miasta Mielca i Mieleckiego Powiatu.  Pragniemy Ci podziękować za Twoje Wspaniałe Człowieczeństwo, za życzliwość wobec Kolegów i Przyjaciół, za Twoją pogodę ducha, za Twój niepowtarzalny uśmiech, łagodzący każdą atmosferę”.

W dalszej części mowy pożegnalnej prezes J. Chojecki oświadczył, że

Zarząd TMZM obecnej kadencji (1915-1918) uznał jednomyślnie, iż działalność śp. Romana Trojnackiego na rzecz kultury realizowana nie tylko na Mieleckiej Ziemi, lecz także na Podkarpaciu, zasługuje na uhonorowanie Go odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wniosek Zarządu TMZM został zaaprobowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego- premiera prof. Piotra Glińskiego. Uroczyste wręczenie tej Odznaki odbędzie się na jednym z kulminacyjnych wydarzeń niepodległościowych w  II połowie br. i odbierze go Maria Trojnacka, żona Romana.

Następnie J. Chojecki odczytał  okolicznościowy wiersz napisany przez członka Zarządu TMZM/wiceprezesa MGL SŁOWO- Teresę Elżbietę Pyzik.

„IN MEMORIAM”
na progu nieba
wstrzymany oddech życia
nieodwracalnym taktem
marsz żałobny wystukał

zostawiłeś za sobą
ziemskie tęsknoty

kadry sercem zapisane
tańczące na cienkiej linii marzenia

na drugim brzegu tęczy
zasiadłeś w reporterskiej loży
by talentem dzielić się
z nieśmiertelnością

Na grobie śp. Romana Trojnackiego złożone zostały znicze wieńce i wiązanki kwiatów.
Żegnaj Drogi Przyjacielu, odpoczywaj w pokoju, Cześć Twojej pamięci!śp Roman Trojnacki 1954-2018

Całe życie związany z Mielcem, gdzie pracował w latach 1972 - 2013 w WSK Mielec jako ślusarz, monter płatowców, ślusarz – blacharz. Zainteresowania artystyczne ujawnił w wieku 12 lat, kiedy zaczął pisać pierwsze wiersze. Oprócz pracy zawodowej chodził na zajęcia plastyczne i interesował się fotografią. W wolnych chwilach zajmował się grawerstwem artystycznym i pracą z komputerem.

Od 2000 r. zaczął tworzyć artystyczne kartki i pocztówki. Jest mieleckim fotoreporterem, utrwalającym piękno naszego miasta i wszelkie imprezy w nim organizowane. Rejestrował wystawy, spotkania, uroczystości, organizowane przez Klub Środowisk Twórczych i Mielecką Grupę Literacką Słowo TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu.

Brał udział w plenerach, wycieczkach oraz spotkaniach wyjazdowych. Współpracował z Teatrem Rozmaitości w Mielcu, projektował plakaty oraz zdjęcia na spektakle dla dzieci i dorosłych.  Tworzył fotoalbumy z wydarzeń rodzinnych i imprez kulturalnych.

W roku 2011 do wizerunku patronki miasta Mielca Matki Bożej Nieustającej Pomocy dodał herb z flagami miasta, dzięki czemu powstały różne kompozycje Matki Bożej Mieleckiej. Był fotografem prezentującym na portalach internetowych imprezy teatralne i muzyczne w SCK w Mielcu. Brał udział w poszukiwaniach szczątków samolotu B-25 C, a zdjęcia z tych poszukiwań publikowane są na stronie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Brał udział w poszukiwaniach V-2. Był znanym dokumentalistą wydarzeń naszego miasta.
 
Za całokształt pracy artystycznej Zarząd TMZM przyznał Romanowi Trojnackiemu nagrodę. Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym TMZM dnia 25.03.2017 roku otrzymał podziękowania za redagowanie kroniki Towarzystwa, za nowoczesne, reporterskie relacjonowanie wydarzeń ze spotkań, imprez, wycieczek, i codziennej działalności TMZM.

Z inicjatywy Zarządu TMZM minister kultury i ochrony dziedzictwa narodowego przyznał Romanowi Trojnackiemu Odznakę Honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ.

wichz


Podobne tematy:
-
Zmarła Maria Błażków, wieloletnia dyrektor MBP w Mielcu
- Rajd Rowerowy TMZM Śladami legionisty Jana Hajca
-
XIII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy

-
Sekcja Turystyczna TMZM - 8 dniowe wczasy Mikoszewo 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- XIV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 06.04.2017
- Absolutorium dla Zarządu TMZM za 2016 rok
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2018 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII