arrow TMZM   Aktualności    Reklama   Galeria   MUTW   KŚT    KML   GL Słowo   Kontakt

TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec TMZM Mielec:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
 TMZM Mielec Działalność:
skrypty php, skrypty JS, shout TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec

 

TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
TMZM Mielec TMZM Mielec
  TMZM Mielec Aktualności  TMZM Mielec Teresa Elżbieta Pyzik gościem DKK w Woli Mieleckiej

Wieczór poetycki Teresy Elżbiety Pyzik – członkini Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”
19.03.2018

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Jest to dzień szczególnej popularyzacji i upowszechniania poezji, poprzez różnego rodzaju formy aktywności. Do celebracji tego święta włączyła się również Biblioteka wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki w Woli Mieleckiej, organizując 19 marca 2018 roku wieczór poetycki Teresy Elżbiety Pyzik – członkini Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”.


Teresa Elżbieta Pyzik pochodzi z Rzeszowa, ale od 40 lat mieszka w Mielcu. Ukończyła filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. W zawodzie nauczyciela pracowała przez 35 lat, w tym 33 lata w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie. Od września 2011 r. przebywa na emeryturze.

Jest aktywną działaczką i członkinią zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Od czerwca 2017 roku pełni funkcję wiceprezesa Grupy Literackiej „Słowo” w Mielcu. Za swą pracę została wyróżniona m.in. w 2011 roku medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2014 roku odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Uhonorowana została również odznaką 40-lecia i Złotą Odznaką 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej. W 2017 roku zajęła 1.miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Na skrzydłach Dedala”.

Pani Teresa jest miłośniczką prozy Wiesława Myśliwskiego i poezji Haliny Poświatowskiej. Kocha góry, wycieczki krajoznawcze, malarstwo pejzażowe, filmy przyrodnicze i oczywiście wnuki. Od kilku lat pisze wiersze, piękne wiersze. Jak sama mówi: „stara się ujmować swoje uczucia w strofy”. Debiutancki zbiorek poezji „W lustrze babiego lata” ukazał się w roku 2012. Kolejny, „W niepokoju myśli” miał premierę w jesieni ubiegłego roku.

Spotkanie z autorką w Woli Mieleckiej miało niezwykły charakter. Był to magiczno- liryczny wieczór, swoiste zatrzymanie się w pośpiechu i pędzie życia. I chwila refleksji. Nad istotą, sensem życia, przemijaniem… Pani Teresa malowała strofami wierszy obrazy ze swego życia, przeżyć, przemyśleń. Twórczość autorki jest więc wyrazem osobistych doświadczeń. Widać w niej również ogromną dojrzałość, dystans wobec minionych zdarzeń, a także uczuć. Uczuć tych, co minęły i tych, co trwają nadal.

Dla wszystkich uczestników spotkania była to niezapomniana poetycka podróż w czasie. Podróż na wspólnej drodze, która łączy wrażliwość poety i wrażliwość odbiorcy.

Za niezapomniane chwile, tomiki wierszy rozdane czytelnikom i podarowane bibliotece podziękowała poetce Justyna Ryczek - bibliotekarz i moderator DKK w Woli Mieleckiej.

W spotkaniu uczestniczyli wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Zbigniew Wicherski i prezes Mieleckiej Grupy Literackiej ”Słowo” Aleksandra Piguła, którzy zaprosili uczestników spotkania na promocję 3. almanachu grupy ”Schowane między słowami” 7 kwietnia 2018 roku do Pałacyku Oborskich.

Justyna Ryczeklink do galerii: https://wicherski1.blogspot.com/


Podobne tematy:
- Porządek obrad walnego zebrania sprawozdawczego członków TMZM
- 8 dniowe Wczasy nad Morzem Bałtyckim, 19 sierpnia - 26 sierpnia 2017 r.
- XII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy
- Plener artystyczny KŚT TMZM w Rozłogach
- Pojechali w XIII Rajdzie Rowerowym - Śladami Eugeniusza Szyfnera
- Warsztaty poetyckie Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo
- XV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018
- XIV posiedzenie Zarządu TMZM kadencji 2015-2018 w dniu 06.04.2017
- Absolutorium dla Zarządu TMZM za 2016 rok
- Składki członkowskie TMZM na 2017 rok
- X Posiedzenie Zarządu TMZM w dniu 26.11.2016
- Projekt TMZM "PIECZĘĆ ZASŁUG OBYWATELSKICH - SIGILLUM MERITI CIVILIS"


  Copyright © 2006-2018 TMZM Mielec Wicherski MCMLXII